Naczyniaki: łagodny nowotwór

26 września 2011

 Naczyniaki: łagodny nowotwór
 Naczyniaka - łagodny nowotwór Łagodnego guza - nie zawsze jest bezpieczne  Łagodnego guza - nie zawsze jest bezpieczne
 Opracowanie z naczyń krwionośnych. Jest to wada wrodzona naczyń i są zwykle wykrywane po narodzinach dziecka. Naczyniaki udział w dorosłych, stanowiących ponad 20% guzów łagodnych i ponad 40% wszystkich nowotworów tkanek miękkich.

 Naczyniaki: łagodny nowotwór

Jak to naczyniaki

Naczyniak jest utworzona ze ścian naczyń krwionośnych, które znajdują się nietypowo (atypowy). Zgodnie ze strukturą istnieje kilka typów krwiaków. W ten sposób kapilarne krwionośnego zawiera wiele plecionych kapilar cavernous naczyniaka - wystarczająco dużej porowatości (jam) o różnych kształtach i rozmiarach, wypełnionymi krwią.

Częstość występowania nowotworów złośliwych (przekształcenia nowotworu złośliwego) naczyniaki nie są przestrzegane. Znaczny rozrost naczyń krwionośnych, tworząc guz na jamistych ubytków i splotów naczyniowych lub tzw angiomatosis hemangiomatoza. Jest to najczęściej dotknięte całą kończynę lub ostatecznej dział. Istnieje również wady limfatycznych i naczyń krwionośnych, w tym samym czasie są one nazywane gemolimfangiomoy.

 Naczyniaki: łagodny nowotwór

Objawy naczyniaka

Objawy zależą od położenia naczyniaka krwionośnego. Istnieją naczyniaki z podskórnej tkanki skóry i błon śluzowych,, mięśnie, ścięgna, kości i narządy wewnętrzne. Najczęstszą formą naczyniaka skóry i błon śluzowych. Najczęściej wpływ na skórę twarzy i szyi. W tych obszarach stanowią ponad połowę wszystkich naczyniaków.

Naczyniak skóry tworzy się głównie na twarzy, znajduje się w skórze głowy, co najmniej - na tułowia i kończyn. Zwykle wykrywane przy urodzeniu lub wczesnym dzieciństwie, zwiększa wzrost organizmu. Nowotwór może osiągnąć znaczący rozmiar i uchwycić większą część powierzchni, powodując w kosmetycznych i funkcjonalnych defektów.

Okaże się kilka odmian naczyniaków. Kapilarnej naczyniaki skóry (dostrzeżone, prosty, płaski) jest rozmycie fioletowy, różowy lub niebieski kolor, palisada po naciśnięciu.

Nieprzenikniony naczyniaka skóry i tkanki podskórnej - ograniczona edukacji, którego kolor zmienia się od wiśni do fioletu, pokryte nieuszkodzoną skórę. Wymiary mogą być naczyniaka główki od szpilki do męskiej pięści, i więcej. Edukacja miękka konsystencja o gładkiej lub wyboistej nawierzchni, ciśnienie wrażliwe nieprzenikniony naczyniaka szybko zanika i prawie znika, a następnie szybko przywraca jej wygląd. Czasami nieprzenikniony naczyniaka rozwija się z kapilarnego naczyniaka. Naczyniaków jamistych może samoistnie znikają. Istnieje również wielokrotne cavernous hemangioma, rozproszone na skórę i narządy wewnętrzne.

Naczyniaka pełzanie - symetryczny zanik skórny (spadek w całości). Występuje głównie u dziewcząt.

Naczyniak skóry z silnym wzroście tkanki charakteryzuje się gęstą teksturą, a nazwie naczyniowłókniak.

Tętnicze naczyniaka jest rzadkością w skórze Sama nie rozwija, znajduje się w podskórnej tkanki tłuszczowej. Charakteryzuje się miękkimi podmiotów pulsujących połączone rozgałęzioną rozszerzenie naczyń krwionośnych. Skóra nad tymi podmiotami nie zmieniają lub rozcieńczony i ma kolor niebiesko-fioletowy. W rzadkich przypadkach, guz rośnie do podstawowych tkanek - mięśni lub kości.

Naczyniaki podskórnej tkanki i mięśnie rozproszonych (powszechne) formy infiltracji otaczających tkanek, jest bardziej powszechne w kończynach dolnych. Po naciśnięciu na jej zawalenia naczyniaka, staje się płaski, a zmienia kolor - to prawie łączy się z zdrowej skóry. Ale wtedy, po naciśnięciu końcówki gemagioma ponownie wypełnione krwią i przywraca jego wygląd, w tym kolorze. Jeśli naczyniaka zgłaszane z dużego naczynia krwionośnego, to pulsuje.

Naczyniaki błon śluzowych są często obserwowane w usta, naczyniaki kości kręgosłupa, kości czaszki, miednicy i kończyn, narządów wewnętrznych - wątroby.

Naczyniaków może być w stałej pozycji i może prowadzić do wzrostu. Większość naczyniaków krwionośnych są objawów, a pojawia się tylko w przypadku przystąpienia do powikłań związanych z kompresją sąsiadujących narządach lub pojawienie zakrzepicy.

 Naczyniaki: łagodny nowotwór

Diagnoza naczyniaków

Rozpoznanie naczyniaka ze skóry i błon śluzowych utrzymuje się przez badanie lekarskie. Mięśnie Gemangiony, kości i narządy wewnętrzne, gdyby nie skomplikowana, często jest przypadkowe odkrycie, w szczególności, badanie rentgenowskie.

Naczyniaków - łagodnych nowotworów, które mogą być bezobjawowe, ale mogą wytwarzać komplikacji i muszą być usunięte.

 Naczyniaki: łagodny nowotwór

Leczenia naczyniaków

Leczenie naczyniaka zależy od jej rodzaju, lokalizacji i nasilenia proliferacji. Na przykład, gamangiomy wątroby nie spieszy się do usunięcia, jeżeli są one małe i nie pokazują się. Naczyniaka skóry skłonnej do wzrostu będzie próbował usunąć jak najszybciej, dopóki nie są uprawiane.

 Naczyniaki: łagodny nowotwór

Leczenia naczyniaków krwionośnych skóry i tkanki podskórnej

Jest to najczęstsza lokalizacja naczyniaków krwionośnych, która jest przede wszystkim wada kosmetyczne, gdyż te naczyniaki znajdują się głównie na twarzy, w okolicy ślinianki przyusznej i szyi. W identyfikacji naczyniaka zaraz po urodzeniu lub w pierwszych miesiącach życia jest zwykle obserwowane jako mała część małych i średnich naczyniaków w perspektywie niemowląt ze skłonnością do samoleczenia.

Reszta naczyniaki, w szczególności te, które rosną szybko usunięte jak najszybciej. Nawet wcześniactwo nie jest przeciwwskazaniem do ich usunięcia. Usuń naczyniaka skóry i tkanki podskórnej mogą być różne sposoby: chirurgia, przy użyciu rozsiane, krioablacji, radioterapia i leczenie hormonalne Terapia hormonalna - czy to możliwe, aby oszukać naturę?  Terapia hormonalna - czy to możliwe, aby oszukać naturę?
 ,

Usunąć chirurgicznie w większości dużych głębokich naczyniaków. Ponadto, jeżeli hemangioma jest bardzo duża, przed zabiegiem chirurgicznym nią lub napromieniowana lub leczenie hormonalne prowadzi hormonów glukokortykoidowych. W wyniku oddziaływania naczyniaka blednie, naczynia krwionośne w jej częściowo zapustevayut, więc łatwiej jest rozbić na osobne sekcje dla stopniowego usuwania chirurgicznego.

Czasem, gdy krwiak wniknął w głąb tkanki i ma charakter pulsujący przed usunięciem go wytwarzać zatkania naczyń krwionośnych podawania go. Aby to wykonać bezpośrednio po diagnostyczne badanie rentgenowskie naczyń krwionośnych (angiografii) wykryte w ten sposób dostarczać zbiornik nowotworów krwi wprowadza się przez cewnika które zatykają naczynia krwionośnego (Special gąbka metalowa spirala). Po tym, guz jest znacznie zmniejszone, blada, częściowo zapustevayut naczyń. Małe guzy po takim zabiegu może po prostu zniknąć, tym większe są usuwane chirurgicznie. Dla dzieci, leczenie to nie jest przeprowadzane.

Większość średnich i małych hemangioma usunięto przez wprowadzenie tych rozwiązań stwardnienia. To powoduje zapalenie pochodzenia zakaźnego zapustevaniem z dalszym rozwojem naczyń krwionośnych, a na ich miejscu tkanki łącznej. Ale jest długi i trudny proces, który przeprowadza się w kilku etapach, w tygodniowych odstępach czasu aż do całkowitego usunięcia naczyniaków krwionośnych.

Bardziej łagodne metodą jest metoda kriotermię - wpływ na zimno, naczyniaka krwionośnego, często w ciekłym azocie. Ale z pomocą konwencjonalnego krioablacji może być usunięty tylko powierzchowne kapilarnego naczyniaka. W celu zwiększenia oddziaływania zimna w tkance nowotworowej, może ogrzać się najpierw za pomocą obróbki fizycznej (mikrofale mikrofalowa Rozgrzewanie) - będzie zwiększać przenikanie zimna i może wyeliminować pełniejszego jamistych naczyniaków lub mieszany małej lub średniej wielkości.

Małe i powierzchowne punkt kapilarnej naczyniaki najlepiej jest usunąć laserem - nie jest bardzo bolesne i nie pozostawia śladów. Duża powierzchniowej warstwy hemangioma można usunąć przez promieniowanie i terapii hormonalnej.

 Naczyniaki: łagodny nowotwór

Leczenie naczyniaków trzewnej

W większości przypadków, naczyniaki utworzone w tkance wątrobowej, co najmniej - nerki. Małe naczyniaków narządów wewnętrznych, zazwyczaj nie ujawnia się i ma przypadkowy zjawiskiem w leczeniu innych chorób. Jeśli małe naczyniaki, kompresji otaczające tkanki i czynności narządów nie łamie, to nie ma sensu, aby usunąć. Dla takich naczyniaków tylko oglądać i jeśli zaczną rosnąć, lub jest podejrzany o degeneracji do nowotworu złośliwego Nowotwór złośliwy: komórki są szaleni  Nowotwór złośliwy: komórki są szaleni
 Następnie działać.

Diagnostyki i leczenia naczyniaków narządów wewnętrznych, jest fakt, że w tym przypadku biopsji - poddanie kawałka tkanki do badania w celu określenia transformacji nowotworowej. W związku z tym dochodzenie przeprowadzone bezpośrednio podczas operacji i po wynikach, decyduje o tym, czy w celu usunięcia guza lub całą (część) ciała.

 Naczyniaki: łagodny nowotwór

Leczenie naczyniaków kości

W kości naczyniaków tkanek występują najczęściej kręgosłupa, czaszki, miednicy i kończyn kości. Występują także bez objawów, i przejawia się jedynie w postaci powikłań - kompresja otaczających tkanek lub złamania.

W leczeniu naczyniaków kości stosuje się różne metody, często w połączeniu: promieniowanie i terapię hormonalną w połączeniu z metod chirurgicznych. W niektórych przypadkach nie jest skutecznym skleroterapia Skleroterapia - walka z żylakami  Skleroterapia - walka z żylakami
   nowotworu, gdy środek do obliteracji żylaków wstrzykuje się w zbiorniku zasilającym guza. Używane i embolizacja - wprowadzenie szczególnych substancji zatkania naczynia krwionośnego karmienia guza.

Leczenia naczyniaków - złożonym procesem, który wymaga podejścia indywidualnego pacjenta.


Tagi artykułu:
  • naczyniaka
Яндекс.Метрика